Obiekty komercyjne

Polski rynek nieruchomości komercyjnych jest stabilny, odporny na kryzysy oraz oceniany przez specjalistów jako bardzo atrakcyjny i perspektywiczny. Priorytetowym założeniem inwestora w tego typu realizacjach jest maksymalny zysk finansowy, przy efektywnym wykorzystaniu przestrzeni i zastosowaniu ergonomicznych rozwiązań.

Modelowanie BIM

Trójwymiarowy model informacyjny o budynku jest wyjątkowo wydajnym narzędziem zarządzania zarówno dokumentacją projektową, jak całym procesem. Dzięki wnikliwym analizom i dokładnym symulacjom opartym na modelu parametrycznym, możliwe jest indywidualne dostosowanie rozwiązań do unikalnych potrzeb danej inwestycji.
Oferujemy kompleksowe wsparcie realizacji obiektów komercyjnych, w szczególności

 • centrów i galerii handlowych,
 • budynków biurowych,
 • obiektów hotelowych i rekreacyjno-wypoczynkowych,
 • centrów logistycznych (magazynowych, przeładunkowych, dystrybucyjnych),
 • obiektów towarzyszących budynkom handlowym i biurowym (parkingi, kawiarnie, restauracje)

  Zarządzanie w oparciu o model BIM

  Skomplikowane obiekty komercyjne wymagają wysokich nakładów związanych z ich zarządzaniem i eksploatacją. Sprawnie przygotowana baza danych BIM zintegrowana z platformą do zarządzania nieruchomością, pozwala na drastyczne ograniczenie kosztów wynikających z aktualizacji dokumentacji, żmudnego wyszukiwania informacji w istniejącym archiwum, wysokich kar związanych z nieodpowiednim serwisem i przeglądami elementów instalacyjnych, czy wreszcie utraty danych w trakcie nieefektywnej komunikacji pomiędzy interesariuszami procesu. Szacuje się, że przy pomocy integracji modeli BIM z oprogramowaniem CAFM, inwestorzy mogą zaoszczędzić nawet 10% ogólnych kosztów eksploatacyjnych.

  Gwarancja Graph’it

  W oparciu o ponad dwudziestoletnie doświadczenie i kompetencje zdobyte na rynku międzynarodowym, podejmiemy się każdej realizacji w zakresie projektowania, modelowania BIM z dokumentacji tradycyjnej 2D, koordynacji projektowej, nadzoru na budowie oraz optymalizacji dokumentacji na potrzeby zarządzania nieruchomością. Nasz zespół tworzą profesjonaliści różnych dziedzin, których kompetencje i dbałość o detale spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów.